Product no.: BRUM-12310173
EAN: 4251433932437
In stock: 50
More information
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
Energy-saving LED recessed spotlight from Brumberg
The LED recessed spotlight from Brumberg is an energy-saving lighting solution for your ceiling. With a power consumption of only 4.2W and a light output of 250lm, this spotlight provides pleasant lighting in a warm white light color (3000K).
Power-saving and durable
Swiveling and easy to install
Safe and reliable
Scope of delivery and accessories
The LED recessed spotlight comes with the operating device included in the delivery. With an operating voltage of 230V~, the spotlight is easy to connect. Enjoy modern and energy-saving lighting with the LED recessed spotlight from Brumberg.
Colour:
white
glossy
Material:
aluminium
Product type:
recessed luminaire
Bulbs in delivery:
yes
Accessories:
control gear - included in delivery
Field of application:
ceiling
Operating voltage:
230 V~
Dimmable:
yes
Power consumption:
4,2 W