Pendel NUMINOS® S 48V DALI 2 40° til VDU-arbejdsstation, DALI styrbar IP20, hvid mat dæmpbar
SLV
1.614,38 DKK
ekskl. forsendelsesomkostninger / Inkl. 25 % moms og
Vejledende udsalgspris (producent): 1.921,88 DKK
Pris under vejledende udsalgspris
Leveringstid: 1-2 uger
Varenummer: 1006862
EAN: 4024163268844
På lager: 50
Lavspændings LED pendellampe på skinnesystem NUMINOS® S DALI, 48V, 16W 4000K 40°, DALI 2 dæmpbar
Den lavspændings LED pendellampe på skinnesystem NUMINOS® S DALI er en høj kvalitets pendellampe fra SLV. Med en strømforbrug på 16W og en lysstrøm på 1230lm, giver den en lys og energieffektiv belysning i dit rum.
Lysstrålevinkel: 40°
En lysstrålevinkel på 40° muliggør en målrettet lysfordeling og er velegnet til at belyse specifikke områder eller objekter i dit rum.
Farvetemperatur: 4000K
Den lavspændings LED pendellampe på skinnesystem har en farvetemperatur på 4000K, hvilket svarer til en neutral hvidt lysfarve. Dette skaber en behagelig og naturlig belysningseffekt.
Energiforbrugs klasse: E
Med en energiforbrugs klasse E, er denne pendellampe klassificeret som energieffektiv. Energiforbruget er 16kWh/1.000 timer, hvilket bidrager til at reducere elomkostningerne og beskytte miljøet.
Tilbehør: Ophæng inkluderet
Ophænget er allerede inkluderet i leveringen af den lavspændings LED pendellampe på skinnesystem. Dette muliggør en nem og hurtig installation på dit skinnesystem. Bemærk venligst, at kontrolenheden, dæmperen og strømskinnen skal købes separat.
satin
kunststof
styreudstyr - inkluderet i leveringen
dæmper - ikke inkluderet i leveringen
strømskinne - ikke inkluderet i leveringen
Lysemission: direkte
SLV GmbH, Daimlerstraße 21-23, 52531, Übach-Palenberg, Germany, info@slv.de
Tilbehørsartikel
mere produkter færre produkter